Publicerad: 2022-04-08
Centrum för cirkulärt byggande har passerat en glädjande milstolpe: Nu är vi 100 parter som arbetar tillsammans för att öka det cirkulära byggandet!
Den senaste månaden har nio nya aktörer inom bygg- och fastighetssektorn valt att bli samarbetspartner.
Vi välkomnar dessa nya parter i CCBuild:
Vill din organisation också vara med? Läs om vad det innebär att delta i CCBuild och hur ni anmäler er.
Totalt är 100 aktörer nu anslutna till CCBuild. En komplett lista över dem finns på sidan Organisation, i högerspalten under Parter under steg 3 och Associerade parter.
2025-12-11
Den 5 december arrangerade CCBuild en nätverksträff där flera experter pratade kring temat Cirkulära lösningar för framtidens skolor och förskolor. Här kan du ta del av ett referat från träffen.
Läs nyhet
2025-12-02
Nya exempelsamlingar på cirkulär upphandling i CCBuilds bibliotek
Läs nyhet
2025-11-25
Stort engagemang i CCBuild-nätverket under Circular Monday
Läs nyhet